Регион/Свет - Page 18 of 2473 - OhridNews

Регион/Свет

10.09.23 19:02

Германија првпат во историјата светски првак во кошарка

Германија го освои златниот медал на Светското првенство во кошарка...

10.09.23 12:58

Канада бронзена, американците останаа без медал на Светското првенство

Репрезентацијата на Канада го освои третото место на Светското прве...

10.09.23 12:50

Премиерен грен – слем трофеј за Гауф

мериканската тинејџерка Коко Гауф го освои првиот грен – слем трофе...

08.09.23 16:54

Германија преку САД во финалето на Светското првенство во кошарка

Репрезентацијата на Германија за прв пат во историјата се пласира в...

08.09.23 12:42

Србија прв финалист на Светското првенство во кошарка

Кошаркарите на Србија се пласираа во финалето на Светсото првенство...

06.09.23 11:06

Ѓоковиќ со 42. грен-слем полуфинале го собори рекордот на Федерер

Србинот Новак Ѓоковиќ со триумфот над американскиот тенисер Тејлор ...

06.09.23 10:48

Србија и САД полуфиналисти на СП во кошарка

Кошаркарите на Србија први изборија пласман во  полуфиналето на Све...

04.09.23 11:02

Српскиот кошаркар Симаниќ втор пат опериран, отстранет бубрегот поради компликации

Филипинските доктори во болницата „Макати Медикал Центар“ во Манила...

03.09.23 20:23

СП: Литванија ги шокираше Американците, Шпанија елиминирана од Канада

Кошаркарите на Литванија го приредија најголемото изненадување во д...