Регион/Свет - Page 16 of 2463 - OhridNews

Регион/Свет

23.05.23 11:13

НБА: Денвер прв пат во историјата во големото финале

Кошаркарите на Денвер се пласираа во големото финале од разигрување...

21.05.23 12:00

Денвер на чекор до финале во НБА лигата

Кошаркарите на Денвер ги дели една победа од пласман во финалето во...

21.05.23 11:50

Дванаесет загинати во стампедо на стадион во Салвадор

Најмалку 12 луѓе загинаа, а сè уште непознат број се повредени, во ...

17.05.23 23:12

Манчестер Сити го декласира Реал и избори финале во Лигата…

Манчестер сити вечерва на свој терен го победи Реал Мадрид со 4:0 в...

17.05.23 13:52

Интер по втор пат го победи Милан и се пласира…

Интер синоќа го победи Милан со 1:0 во реваншот од полуфиналето на ...

17.05.23 10:40

Јокиќ се искачи на третото место по постигнати трипл-дабл во…

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ имаше 34 поени, 21 скок и 1...

16.05.23 09:35

Арсенал е подготвен да потроши над 200 милиони фунти во…

Арсенал ова лето би можел да го сруши рекордот на трошоците за тран...

12.05.23 10:38

Алонсо: Немаме право на грешка на реваншот

Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо, рече дека неговиот тим е ...

09.05.23 12:41

Гвардиола: Лигата на шампионите речиси секогаш ја освојува Реал

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, пред вечерашниот натпрев...