Регион/Свет - Page 17 of 2473 - OhridNews

Регион/Свет

20.09.23 15:23

Надал: Ѓоковиќ е најдобар во историјата на тенисот и тука…

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави дека Србинот Новак Ѓоковиќ е ...

19.09.23 10:14

Почнува Лигата на шампионите, Манчестер сити прв фаворит за трофејот

Со натпреварите од групите Е, Ф, Г и Х вечер ќе стартува фудбалскат...

18.09.23 12:20

Рома победи 7:0, Мурињо незадоволен од настапот на неговите избраници

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо не е задоволен од играта на неговите ...

17.09.23 11:11

Полска по втор пат во историјата стана европски првак во…

Репрезентацијата на Полска синоќа во Рим ја победи Италија во финал...

16.09.23 08:40

Тухел: Требаше да го решиме натпреварот со Баер во првите…

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел не е задоволен од ремито со Б...

15.09.23 11:50

Европско одбојкарско првенство: Финале Италија – Полска

Во финалето на Европското машко одбојкарско првенство в сабота во Р...

13.09.23 12:48

Комплетирани полуфиналните дуели на Европското одбојкарско првенство

Последен патник во полуфиналето на Европското одбојкарско првенство...

11.09.23 15:01

Воведни четвртфинални пресметки на Европското одбојкарско првенство

Со дуелите Словенија – Украина и Франција – Романија, кои се на про...

11.09.23 11:52

Ѓоковиќ: Да не сум од Србија, одамна ќе бев воздигнат…

Да не сум од Србија, уште пред многу години ќе бев воздигнат во вис...