Свет - Page 2125 of 2377 - OhridNews

14.09.10 22:37

Видео ЛШ : Првакот тргна со реми

Интер со реми ја започна одбраната на титулата во Лигата на Шампион...

14.09.10 13:10

ЛШ : Пандев меѓу првите 11 против Твенте ?

Македонскиот интернационалец Горан Пандев е во плановите на тренеро...

14.09.10 07:30

Кој ќе ја мине групата по фази во Лигата на…

Еден од најпознатитете спортски веб портали goalcom во очи стартот ...

14.09.10 04:30

Надал го освои US Open

Рафаел Надал го совлада Новак Ѓоковиќ со 3-1 (6-4,5-7,6-4, 6-2) и з...

14.09.10 00:36

Видео : Неверојатни 5-5 нa мечот Енерџи – Карлсруе

Со неверојатни 5-5 заврши последниот натпервар од втората Бундес ли...

13.09.10 19:19

Пеп и Мурињо не задоволни од своите

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола ги искритикувал играчите по шо...

13.09.10 17:48

Виола во криза, Јуве нема тим за скудето

По две одиграни рунди во кои освоија само еден бод, тренерот на Јув...

13.09.10 11:10

Пандев го одигра 200 – от меч во Серија А

Македонскиот интернационалец Горан Пандев против Удинесе го одигра ...

13.09.10 00:48

Дождот го одложи финалето на УС Опен

Поради обилни дождови кои го зафатија Њу Јорк, одложен е финалниот ...