Околина - Page 4 of 51 - OhridNews

Околина

06.11.23 13:22

ЦЈЗ – Охрид: Водата во Струга не е за пиење…

Зголемена вредност на параметарот матност во водата за пиење во Стр...

04.11.23 15:10

Водата во Струга забранета за пиење

Водата од градскиот водовод во Струга не е за пиење, соопшти јавнот...

04.11.23 14:27

Приведено лице од Албанија на ГП „Ќафасан“ барано од Интерпол…

На Граничниот премин „Ќафасан“ вчера во 16:30 часот полициски служб...

02.11.23 14:17

Пуштен во употреба патниот правец Подмоље-Струга-Ќафасан

Премиерот Димитар Ковачевски денеска заедно со првиот заменик на пр...

02.11.23 09:13

Целовечерен концерт на ансамблот „Танец“ во Струга

Ансамблот „Танец“ вечер ќе одржи концерт во Центарот за култура „Бр...

27.10.23 12:31

Избрани обвинители во ОЈО Гостивар, Скопје и во Струга

Советот на јавни обвинители на денешната 87-ма седница со по девет ...

27.10.23 09:14

ЦУК: Изгаснати три пожари на отворен простор, еден во Мислешево

Противпожарните тимови вчера интервенираа на три пожари на отворен ...

24.10.23 11:46

Пронајдени осум рибарски мрежи со улов од 93 парчиња риба

Пронајдени осум рибарски мрежи со должина од по околу 100 метри, со...

19.10.23 10:41

Поставени контејнери за електричен отпад во Вевчани

Општина Вевчани и ЈП Еремја Вевчани во соработка со Нула Отпад ДОО ...