Околина - Page 3 of 21 - OhridNews

Околина

11.01.23 12:36

Шеесет и двегодишник од Ливада осомниен за масовното убиство на…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, вчера из...

10.01.23 12:57

„Анима Мунди“: Во Струга застрелани десетици маалски и домашни миленици,…

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ информира дека ут...

09.01.23 13:23

Традиционалниот Вевчански карневал на 13 и 14 јануари, Вевчани ги…

Вевчани е подготвено за годинашното издание на традиционалната мани...

05.01.23 14:07

Општина Струга ќе го решава проблемот со кучињата скитници

Општина Струга ќе го решава проблемот со кучињата скитници за која ...

03.01.23 15:40

Приведен криминалец од Струшко баран со три потерници за издржување…

Службеници од Полициската станица – Кисела Вода денеска во 10:20 ча...

02.01.23 22:01

Опожарена куќа во Струга, пожари и во Скопје и Гостивар

Во СВР Охрид, вчера во 1315 часот било пријавено дека во куќа на ул...

30.12.22 09:55

Запленети над 6000 парчиња пиротехнички средства во Ресен, приведено едно…

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи во Ресен вч...

29.12.22 13:24

Вевчани се подготвува за Вевчанскиот карневал

Во тек се подготовките за годинашното издание на Вевчанскиот карнев...

26.12.22 15:37

Санкциониран возач со 4.07 промили алкохол во Струга

Санкциониран возач со 407 промили алкохол во Струга, информираше Ми...