Претсојната седмица ќе донесе нови врнежи од дожд. Тие ќе започнат во понеделник во утринските часови и ќе бидат поинтензивни во западните краеви. Врнежите ќе се прошират на целата земја и во средината на денот ќе завршуваат. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 15 степени.

Променливо облачно, со повремени врнежи од дожд, ќе биде во вторник и среда. Минималната температура ќе се движи од 4 do 13, а максималната од 12 до 19 степени.

OhridNews