Жестока тепачка попладнево се случила во населбата Видобишта, во која со повреди се здобило најмалку едно лице.

 

На местото на настанот интервенирале екипи на охридската полиција и брза помош..

Полицијата го потврди инцидентот, без да соопшти повеќе детали, кои ги најави за утре.