Три возила се судрија вечерва на регионалниот пат Охрид-Кичево, кај Горенци.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, во незгодата полесно е повредено едно лице.

На местото на незгодата извршен е увид, а сообраќајот се регулира наизменично во двата правци.

Г.М.