На вчерашното дерби во холандската „Ередивајс“ лига, помеѓу екипите на ПСВ Ајндховен и АЗ Алкмар беше постигнат фантастичен погодок во режија на гостински состав. Капитенот на АЗ Алкмар погоди со петта после директно нафрлување од корнер. Да биде погодок уште позабележителен се погрижи целиот тим АЗ Алкмар, кој со 3-1 славеше во дербито со ПСВ. Погледнете!

Фудбалско ремек дело во Холандија во режија на АЗ Алкмар

OhridNews