Музика - Page 12 of 15 - OhridNews

Музика

24.11.21 13:16

Триесет години од смртта на Фреди Меркјури

Зачекорувајќи со испакнати гради напред, вртејќи се со карактеристи...

16.11.21 14:35

Предмети на рок-легендите одат на аукција

Гитара на Ерик Клептон, текст рачно напишан од Курт Кобејн и јакна ...

16.11.21 10:02

Стинг со нов албум – „The Bridge“

Познатиот британски музичар Стинг го претстави својот нов албум „Th...

10.11.21 11:48

„Ваков таков“ најновото музичко парче на ДНК

„Ваков таков“ е најновото музичко парче кое излегува од работилница...

08.11.21 14:21

Фустанот на Ејми Вајнхаус од последниот концерт продаден за 243.200…

Фустанот, којшто повеќекратната добитничка на „Греми“, Ејми Вајнхау...

07.11.21 18:56

Прекрасен празничен концерт на чуварите на охридската и македонската традиција

Изворната песна чува еден од кодовите на македонската традиција, на...

05.11.21 08:45

„АББА“ денеска го објавува новиот албум

Легендарната шведска поп-група „АББА“ денеска се враќа на музичката...

03.11.21 09:24

Обновено: Уникатно музичко доживување по повод Денот на ослободувањето на…

На 7ми Ноември, недела, се навршуваат 77 години од ослободувањето н...

28.10.21 10:42

Бени Андерсон од „АББА“ го навести конечното распуштање на групата

И покрај новиот албум и турнеја, поп-групата „АББА“ објавија дека с...