Музика - Page 14 of 14 - OhridNews

Музика

19.09.21 23:49

Почина познатиот музички текстописец Марина Туцаковиќ

По тешко боледување, во 67 година од животот, во Белград, Србија, п...

10.09.21 16:32

Американска турнеа на Владимир Четкар после пауза од година дена

После пауза од една година поради светската пандемија со Ковид 19, ...

09.09.21 17:16

Фестивалот „Охрид фест 2021“ ќе се снима, а ќе се…

Советот на фестивалот „Охрид фест 2021“ упатува најдлабоко сочувств...

29.08.21 17:25

Фото галерија: Музичка магија на Владимир Четкар секстет за крај…

Настапите на Владимир Четкар во родниот Охрид се секогаш посебни Ен...

24.08.21 20:21

Почина тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс

Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс почина денеска во болница на...

15.03.21 16:03

Почина познатиот тапанар Драгољуб Ѓуричиќ

Познатиот тапанар Драгоjуб Ѓуричиќ почина по неколкудневна борба со...

24.02.21 10:16

„Ролинг стоун“: „Еј-Си-Ди-Си“ немаат идни планови со Аксл Роуз

Гитаристот на „Еј-Си-Ди-Си“ (AC/DC), Ангус Јанг му се заблагодари н...

23.02.21 09:27

„Дафт Панк“ се распушти

Францускиот бенд за електронска музика „Дафт Панк“ објави дека пове...

12.02.21 11:20

Почина џезерот Чик Кореа

Џез-изведувачот Чик Кореа, кој инаку, е 23-кратен добитник на Греми...