Музика - Page 11 of 15 - OhridNews

Музика

31.12.21 12:12

Видео: Прекрасна преработка на охридскиот бенд „Le Trick“ на светски…

Празниците се резервирани за убави работи А се е поубаво со добра м...

24.12.21 18:07

Продолжува традицијата за возобнувавање на Божикни песни (видео)

Традицијата за возобновување на Божикни песни, по идеја на Бигорски...

20.12.21 08:40

Македонските претставници на јуниорскиот „Евросонг“ го освоија 9. место, победник…

Македонските претставници на јуниорскиот „Евросонг“, што вечерва се...

18.12.21 11:44

„Го молам ноќва небото“ – маестрална преработка од Горан Папаз

Горан Папаз ја преработи една, од за него поубавите песни, од непов...

16.12.21 09:20

„Живот“- прва песна на Димитриј Топал

„Живот“ е првата песна на 16-годишниот Димитриј Топал од Охрид Песн...

08.12.21 08:38

Лилит со нов сингл: “Одговор” е достапен во етерот

Maкедонскиот музички состав Лилит по трет пат оваа година го разбра...

30.11.21 13:46

Специјален настан со Александар и Дац овој петок во ресторан…

Во петок, на 03 декември 2021, со почеток од 20:00 часот, во рестор...

26.11.21 09:05

Брајан Адамс во болница поради коронавирус

Канадскиот рок-пејач Брајан Адамс објави дека е во Италија и оди во...

25.11.21 13:18

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската...