Музика - Page 13 of 15 - OhridNews

Музика

26.10.21 13:58

„АББА“ објавија и трета песна од претстојниот албум

Помалку од два месеци по објавувањето на првите две песни од новиот...

25.10.21 14:08

Италијанка ја пее „Море сокол пие“, а ѝ свират момци…

Најновата преработка на прекрасната македонска традиционална песна ...

16.10.21 15:19

(Видео) Охрид не го заборава Тоше: Се огласија бродските сирени…

Изминаа 14 години од кобното утро кога одекна веста дека кај Нова Г...

16.10.21 09:56

14 години од смртта на Тоше Проески

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на де...

15.10.21 13:13

Пред 104 години била погубена Мата Хари

Маргарет Гертруда Зеле, холандска егзотична танчерка и забавувачка,...

12.10.21 18:54

Balkan Mayhem – нова песна на Brass Brothers

Македонскиот бенд Brass Brothers имаа релативно успешна летна сезон...

07.10.21 23:27

Почина Васил Атанасов кој го испеа големиот фолк хит „Кој…

По долго и тешко боледување, денеска во Германија, каде што живееше...

05.10.21 10:29

14 години од последното ѕвездено небо на Тоше Проески

Пред точно 14 години, на 5-ти октомври на Градскиот стадион во Скоп...

29.09.21 15:16

„Бакни ме низ солзи“ нова авторска песна од охриѓанецот Александар…

Нова авторска песна од охриѓанецот Александар Петрески Станува збор...