Победничката на Евросонг 2007, Марија Шерифовиќ, деновиве го промовираше новиот спот за песната „Молитва“, кој е снимен за време на вонредните мерки и корона кризата во српската метропола. Спотот има моќна порака, би се рекло двојна, со оглед на фактот што оваа година поради пандемијата од Ковид – 19 одложен е и Евросонгот.

OhridNews
Фото: Скриншот YouTube