Капитенот на Македонија, Кирил Лазаров и на овој Мундијал е најсветлата точка во нашата селекција. Десниот бек во поразот од Русија постигна маестрален погодок од седум метри. Лазаров кој бие со левата рака го изненади голманот лобоворијаќи го со десна. Погледнете !

OhridNews