Ракометарите, стручниот штаб и хрватска јавност се` уште не можат да се помират со поразот од Германија (22-21) кој официјално ги остави без шанси за пласман во полуфиналето на Мундијалот. „Коцкастите“ се жалеа на судењето од данските арбитри, а осебено на ситуацијата на минута и пол од крајот на мечот. Штрлек беше во налет за удар, а германски ракометар му попречи доволно да може Волф да интервенира. Погледнете !

Decision which decided Germany-Croatia clash for semi-final. What do you think?

Decision which decided Germany-Croatia clash for semi-final. What do you think? Mads Hansen Martin Gjeding

Geplaatst door Handball 2the People op Dinsdag 22 januari 2019

OhridNews