СП Катар 2022 - Page 3 of 10 - OhridNews

СП Катар 2022

11.12.22 11:01

СП 2022: Кејн ја презеде одговорноста по поразот од Франција

Англискиот напаѓач Хари Кејн се осврна на поразот од репрезентација...

10.12.22 22:21

СП 2022: Франција ја победи Англија во четвртфиналето, Кејн промаши…

Репрезентацијата на Франција вечерва ја совлада Англија со 2:1 во п...

10.12.22 18:51

Роналдо во солзи го напушти теренот по поразот од Мароко

Капитенот на репрезентацијата на Португалија, Кристијано Роналдо, в...

10.12.22 18:29

Сензација на СП 2022: Мароко ја победи Португалија во четвртфиналето

Репрезентацијата на Мароко ја победи Португалија во четвртфиналето ...

10.12.22 14:27

СП2022: Американски новинар почина на стадион

Еден од најпознатите американски фудбалски новинари Грант Вол (48) ...

10.12.22 14:21

СП 2022: Денеска се комплетираат полуфиналните пресметки

Со дуелите меѓу Мароко и Португалија (16 часот) и Франција против А...

10.12.22 14:18

Нејмар најави збогување со репрезентацијата

Бразилскиот фудбалер Нејмар изјави дека не може да гарантира оти по...

10.12.22 14:10

СП 2022: Аргентина ја победи Холандија на пенали и се…

Аргентина синоќа ја победи Холандија на пенали со 4:3 во четвртфина...

09.12.22 19:32

Хрватска прв полуфиналист, Бразил елиминиран во четвртфиналето

Репрезентацијата на Хрватска е прв полуфиналист на Светското фудбал...