СП Катар 2022 - Page 4 of 10 - OhridNews

СП Катар 2022

09.12.22 11:12

Почнува четвртфиналната фаза на Светското првенство 2022

По двата слободни дена на Светското фудбалско во Катар, денес продо...

08.12.22 11:30

Флик ќе ја предводи Германија на ЕУРО 2024

Ханси Флик останува на должноста селектор на фудбалската репрезента...

08.12.22 11:21

Атлетико бара обесштетување од 140 милиони евра за Жоао Феликс

Фудбалерот на Атлетико Мадрид и португалски репрезентативец Жоао Фе...

07.12.22 07:56

СП 2022: Шпанија елиминирана, Португалија убедлива

Мароко ја приреди првата сензација во нокаут фазата на Светското пр...

05.12.22 14:35

Мбапе за „Златната топка“: Мојата единствена цел е да го…

Најдобриот фудбалер на француската фудбалска репрезентација Килијан...

05.12.22 13:31

Кинеската мафија го користи последното Светско првенство на Меси за…

Кинеската мафија ги препродава билетите за четвртфиналниот натпрева...

05.12.22 10:04

ФИФА може да ги подели учесниците на Светското првенство во…

Светското првенство во 2026 година веројатно нема да користи формат...

05.12.22 09:53

Косово се жали во ФИФА поради расистичките скандирања на српските…

Фудбалската федерација на Косово (ФФК) соопшти дека поднела жалба в...

04.12.22 12:09

СП 2022: Полската одбрана со скутер ќе го брка Мбапе,…

Полскиот напаѓач Аркадиуш Милик се пошегува пред осминафиналниот ду...