СП Катар 2022 - Page 2 of 10 - OhridNews

СП Катар 2022

17.12.22 10:05

Завршница на Светското фудбалско првенство во Катар

Возбудувањата на Светското фудбалско првенство во Катар кое почна н...

16.12.22 14:44

СП2022: Франција во финалето посилна за Рабио и Упамекано

Адриен Рабио и Дајот Упамекано, обајцата важни алки во составот на ...

15.12.22 09:09

СП 2022: Гризман прогласен за играч на натпреварот Франција –…

Францускиот напаѓач Антоан Гризман е прогласен за најдобар фудбалер...

14.12.22 14:18

СП2022: Дополнителни 13.000 влезници за мароканските навивачи за полуфиналето

Фудбалската федерација на Мароко одлучи за вечерашното полуфинале п...

14.12.22 10:15

Дешамп пред полуфиналето со Мароко: За среќа навивачите не постигнуваат…

Францускиот селектор Дидие Дешамп рече пред денешниот полуфинален н...

13.12.22 22:49

СП 2022: Алварез и Меси ја однесоа Аргентина во финале

Аргентина е првиот финалист на Светското фудбалско првенство во Кат...

13.12.22 11:18

СП 2022: Аргентина против Хрватска во првото полуфинале

Репрезентациите на Аргентина и на Хрватска вечер од 20 часот во Лус...

12.12.22 10:29

Франција: Приведени 170 луѓе за време на прославата на победата…

Во Франција, во текот на викендот, се приведени 170 лица за време н...

11.12.22 11:16

Винисиус: Бразил ќе се врати посилен и ќе го освои…

Напаѓачот на Реал Мадрид и Бразил, Винисиус Жуниор верува дека него...