Македонија - Page 12 of 815 - OhridNews
Косово е првата пречка за остварување на македонскиот фудбалски сон

08.10.20 10:50

Македонската фудбалска репрезентација, вечерва, со почеток во 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во полуфиналето од плејофот за пласман Европското првенство силит...

ФФМ од утре почнува со рефундација на паричните средства од билетите за Македонија – Косово

08.10.20 09:07

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), од утре (петок) до 23 октомври ќе започне со враќање на паричните средства за билетите за натпреварот помеѓу селекциите на Македонија...

Обновено: Супер лигата продолжува на 14 октомври, ќе се игра среда-сабота

07.10.20 21:30

Иако претходно беше најавен 16 октомври како датум за рестарт на сезоната во Супер лигата, тоа ќе се случи два дена порано, односно на 14 октомври Ракометната федерација на Маке...

МВР: Да нема групирања за мечот Македонија – Косово

07.10.20 15:13

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека се преземени сите потребни мерки за беспрекорна организација и одигрување на фудбалскиот натпревар од полуфиналето од Лиг...

Ангеловски: Сигурен сум дека фудбалерите ќе играат добро како никогаш досега

07.10.20 13:18

Сигурен сум дека фудбалерите ќе го дадат максимумот како никогаш досега во своите кариера Чудно ќе биде да се игра во вакви услови, но ќе мора да се навикнеме како сите во свето...

Пандев: Многумина помогнаа да дојдам во Македонија, некои не се потрудија да прашаат како сум

07.10.20 12:45

Капитенот и најдобриот фудбалер на Македонија, Горан Пандев помина низ правен лавиринт дури доби зелено светло од италијанските власти да допатува во Скопје Настапот на Пандев б...

Косово без првите ѕвезди во четврток во Скопје

07.10.20 10:58

Капитенот на фудбалската селекција на Косово, Амир Рахмани кој е соиграч на Елиф Елмас во Наполи е позитивен на коронавирус Kосовската Федерација објави дека и напаѓачот Ведат М...

Влатко Стојановски: Свесни сме за значењето на бараж средбата со Косово

06.10.20 12:40

Голгетерот на францускиот Чамбли, Влатко Стојановски ќе биде еден од адутите во нападот на селекторот Игор Ангеловски во бараж средбата со Косово од плејофот во Лигата на Нации ...

Пандев пристигна во Скопје, А репрезентацијата стартува со финални подготовки за Косово

05.10.20 14:01

Македонската фудбалска репрезентација денеска, со попладневен тренинг ќе ги започне финалните подготовки за полуфиналниот бараж натпревар со Косово во Лигата на Нации „Црвено жо...

Украинецот Шевченко и Албанката Гега триумфираа на „Скопскиот маратон“

05.10.20 11:35

Украинскиот атлетичар Сергеј Шевченко и Албанката Луиза Гега триумфираа на Атлетскиот маратон во Скопје кој се одржа под строги мерки и протоколи во време на пандемија на корона...

МИА Банер