Македонија - Page 11 of 815 - OhridNews
РК Вардар повторно на мета од коронавирусот

13.10.20 09:02

Ракометниот клуб Вардар повторно се најде на мета од вирусот ковид -19, откако еден од ракометарите добил позитивен резултатот на тестот Среќа во несреќа е што останатите ракоме...

(Обновено)Промени во А репрезентацијата: Хасани ослободен, селекторот повика пет нови имиња

12.10.20 13:47

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски направи неколку промени во пресрет мечот со Грузија во четвртата рунда од Ц лигата во УЕФА Лигата на Нации Ангеловски од обврските го о...

Игор Ангеловски: Разочаран сум од ремито против Естонија

12.10.20 09:36

Македонската фудбалска репрезентација освои бод на гостувањето во Талин ремизирајќи 3-3 со селекцијата на Естонија во третата рунда од Ц лигата во УЕФА лигата на Нации „Црвено ж...

Лига на Нации: Кам бек на Македонија за реми со Естонија во Талин (видео)

11.10.20 20:00

Селекциите на Естонија и Македонија ги поделија бодовите во пресметката од третата рунда во Лигата на Нации ремизирајќи 3-3 (1-1) во фантастичен натпревар исполнет со атомски фу...

Втора МФЛ: Велешта извлече бод во Скопје, Гостивар се одлепи на +3

10.10.20 22:30

Екипата на Велешта непоразена се врати од гостувањето кај Скопје ремизирајќи 1-1, додека Гостивар во дербито на колото со минимални 1-0 го совлада Велазерими во Кичево Велешта б...

Пролонгиран рестартот на сезоната во Супер лигата

09.10.20 21:08

Натпреварите од Групата А во ракометната Супер лига нема да продолжат на 14 октомври, туку една недела подоцна на 21 октомври Ракометната федерација на Македонија (РФМ) им излез...

Ангеловски: Заслужена победа, сите очи вперени кон Грузија!

09.10.20 09:24

А репрезентацијата се пласираше во финалето од плејофот во Лигата на Нации, откако на домашен терен со 2-1 ја совлада селекцијата на Косово На Македонија и треба победа во Грузи...

Димитриевски со две фантастични одбрани го отпиша Косово (видео)

09.10.20 09:03

Еден од јунаците на македонската фудбалска репрезентација во минималниот триумф над Косово (2-1) беше голманот Столе Димитриевски Чуварот на мрежата во судиското продолжение со ...

Еден меч до сонот за ЕП, Македонија го реши Косово

08.10.20 22:25

Сонот на македонската фудбалска репрезентација за пласман на Европско првенство може да биде јаве, откако „црвено жолтите“ успешно ја поминаа првата пречка Македонија во полуфин...

У21: Македонија го надигра и убедливо го совлада Казахстан (видео)

08.10.20 15:07

Македонската фудбалска репрезентација од 21 година забележа убедлива победа во Казахстан, совладувајќи ја истоимената репрезентација со 4-1, полувреме 2-0 во рамките од осмата р...

Dr Batkoski pod artikli