Македонија - Page 10 of 808 - OhridNews
Македонија ремизираше со Грузија (видео)

08.09.20 20:35

Македонската фудбалска репрезентација освои бод во втората рунда од Лигата на Нации, ремизирајќи 1-1 на гостински терен со селекцијата на Грузија „Црвено жолтите“ треба да бидат...

Стефан Ристовски: Срамота е Македонија да игра на лош терен

05.09.20 19:58

Можеби натпреварот не го одигравме најдобро, но на ваков терен не е возможно подобро Ако треба да играме на ваков тренер, нека ни кажат и тогаш да бараме друг стадионот Ова е ср...

Победа на Македонија на почетокот од Лигата на Нации (видео)

05.09.20 17:35

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација со победа против селекцијата на Ерменија 2-1 (2-0) го започниот новиот циклус во Лигата на Нации „Црвено жолтите“ кои напредуваа и...

СЕХА: Вардар од работ на бездната до пласман во финалето (видео)

04.09.20 22:26

Ракометниот клуб Вардар ќе ја брани титулата во регионалната СЕХА лига Предизвикувач на „црвено црните“ во финалниот натпревар ќе биде унгарскиот гигант Веспрем Избраниците на С...

ФФМ со нов протокол за новинари на спортски натпревари

04.09.20 18:27

На барање на Секцијата на спортски новинари при Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) за обезбедување на непречено присуство на новинари за време на спортски натпревари, Ф...

У21: Македонија пропушти шанса за реми, Шпанија го освои цел плен

03.09.20 23:18

Фудбалерите на Шпанија до 21 година го освоија целиот плен во Скопје совладувајќи ја македонската репрезентација со минимални 1-0 во петтата рунда од квалификациите за Европскот...

Реми на Пелистер и Партизани во Охрид

03.09.20 11:24

Без победник 1-1 заврши тест средбата на Пелистер и Партизани од Тирана која вчера ја одиграа двете екипи на охридскиот стадион „Билјанини Извори“ Погодоците и најголем дел од в...

Втора МФЛ: Два од два за Кораб, прв триумф за Охрид и Гостивар

30.08.20 20:53

Екипата на Кораб од Дебар е лидер на табелата после две одиграни рунди во Втората македонска фудбалска лига-запад „Соколите“ за „два од два“ во второлигашката конкуренција го со...

Столе Стоилов позитивен на ковид -19

25.08.20 13:14

Капитенот на двократниот европски првак Вардар Столе Стоилов е позитивен на вирусот ковид -19, пренесува „Спортмедиа“ Стоилов после вчерашниот тренинг се пожалил на малаксоност,...

„Карате удар“ предизвика хаос на фудбалски натпревар во Србија (видео)

25.08.20 11:07

Натпреварот од втората рунда во Првата лига во Србија помеѓу Јагодини и Борац Чачак привлече големо внимание во фудбалска јавноста поради немили сцени на теренот Инцидентот кој ...

Dr Batkoski pod artikli