Македонија - Page 13 of 815 - OhridNews
Нова победа со рекорд на Стојоски во македонската атлетика

05.10.20 09:50

Охридскиот атлетичар Јован Стојоски се закити со златен медал на Националното првенство во атлетика за пионери победувајќи на трката на 300 метри Стојоски победата на 300 метри ...

Втора МФЛ: Гостивар го симна Скопје од врвот, Лога таличен за Велешта

04.10.20 21:29

Екипата на Гостивар е нов лидер во Втората македонска фудбалска лига-запад Гостиварчани на врвот се искачија со триумф 2-0 во дерби средбата со Скопје Победата која ги лансираше...

Стружани се жалат за судењето во Ѓорче: Подарен пенал и победа за домаќините

04.10.20 08:26

Екипата на Струга Трим Љум го претрпе третиот пораз сезонава во македонска фудбалска елита, откако изгуби со 2-0 (0-0) на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров „Црвено белите“...

Хасани наместо Елмас, Пандев на списокот од селекторот Ангеловски

03.10.20 18:02

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот за полуфиналниот бараж натпревар со Косово во Лигата на Нации Ангеловски на местото од Ели...

Голем пех за Македонија: Елмас ковид позитивен, го пропушта баражот со Косово

03.10.20 17:31

Празните трибини нема да бидат единствен пех за Македонија во полуфиналниот дуел со Косово во баражот за пласман на Европското првенство, откако шокантни вести за А репрезентаци...

Прва МФЛ: Пораз на Струга Трим Љум, сефте бод за Беласица (видео)

03.10.20 17:06

Фудбалерите на Струга Трим Љум со празни раце се враќаат од гостувањето во Ѓорче Петров, откако претрпеа пораз 2-0 (0-0) од тимот на Македонија во осмата рунда од шампионатот „Л...

Македонија – Косово дефинитивно без публика, билетите ќе бидат рефундирани

02.10.20 22:30

Македонската фудбалска репрезентација без публика на трибините ќе ја пречека селекцијата на Косово во полуфиналето од баражот за пласман на Европското првенство следната година ...

Атрактивни и квалитетни ривали за Пелистер и Металург во ЛЕ

02.10.20 12:08

Македонските претставници во ракометната Лига Европа, Еурофарм Пелистер и Металург добија атрактивни и квалитетни ривали во фазата по групи „Пелистерци“ силите во групата Д ќе г...

Ковид -19 ја одложи ждрепката во ЕХФ, Металург и Пелистер утре ги добиваат ривалите

01.10.20 10:32

Македонските претставници во Лига Европа, Металург и Еурофарм Пелистер утре наместо денеска ќе ги добијат ривалите за групната фаза од натпреварувањето Причина за одложувањето е...

ВАР технологија ќе се имплементира за натпреварот Македонија – Косово

30.09.20 18:21

Македонската А репрезентација на 8 октомври од 20:45 часот против Косово на Националната арена „Тодор Проески“ ќе го одигра натпреварот од полуфиналето во Лига на нации за пласм...

Dr Batkoski pod artikli