Македонија - Page 9 of 808 - OhridNews
Супер лига: Пеколен финиш за победа на Струга, Радовиш со триумф се загреа за Охрид (видео)

14.09.20 21:36

Екипата на Струга мораше добро се испоти и да одигра без грешка во финишот за да ги запише првите бодови на табелата во Супер лигата Стружани на домашен терен во салата „Нико Не...

Алушовски: Мешков Брест е фаворит, наша задача е да ги надминеме проблемите во напад

14.09.20 14:21

Двократниот европски првак Вардар на гостински терен против екипата на Мешков Брест ќе ги започне натпреварите во новата сезона од Лигата на Шампиони Составот на Вардар е измене...

Охрид паузира, Струга прави сефте сезонава во Супер лигата

14.09.20 10:50

Денеска на програмата во ракометната Супер лигата се натпреварите од втората рунда Екипата на Охрид која успешно го отвори шампионатот ќе паузира, а сефте ќе има составот на Стр...

Прва МФЛ: Голмански кикс го реши скопското дерби, Вардар подобар од Шкупи (видео)

13.09.20 18:28

Фудбалерите на Вардар освоија значајни три бодови во скопското дерби со Шкупи забележувајќи минимална победа од 1-0, полувреме (0-0) во рамките од петтата рунда во Првата македо...

Втора МФЛ: Триумф на Велешта, Охрид ја одбрани честа на гостите

12.09.20 20:57

Екипата на Охрид ја одбрани честа на гостите во третата рунда од Втората македонска фудбалска лига-запад освојувајќи бод на гостувањето кај Дрита во Боговиње „Рибарите“ во интер...

Супер лига: Победи на Металург, Бутел Скопје, Пролет и Охрид

11.09.20 22:37

Четирите екипи претенденти за највисок пласман во регуларниот дел од Супер лигата Металург, Бутел Скопје, Пролет и Охрид имаа старт со победи во новата сезона од македонскиот ра...

Андон Бошковски: Охрид е фаворит, ние како клуб сакаме да се надигруваме во Супер лигата

10.09.20 22:38

Охридските ракометари на гостински терен против екипата на Голден Арт КЛ7 ќе ги отворат натпреварите од новата сезона во Супер лигата „Гладијаторите“ преку чуварот на мрежата Ја...

Македонија домаќин на квалификацискиот турнир за пласман на СП 2021

10.09.20 16:16

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе биде домаќин, а Ракометната федерација на Македонија организиратор на квалификацискиот турнир за Мундијалот 2021 година РФМ ор...

Втора МФЛ: Дрита – Охрид за прилепчанецот Кирил Смоквоски

10.09.20 10:40

Натпреварот помеѓу Дрита – Охрид во третата рунда од Втората македонска фудбалска лига-запад ќе го суди Кирил Смоквоски од Прилеп За 30-годишниот прилепчанец ова ќе биде п...

Ангеловски: Не бевме на потребното ниво, најдоброто од Македонија против Косово

09.09.20 09:21

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација успеа да остане непоразена на гостувањето кај Грузија ремизирајќи 1-1 во рамките од втората рунда во Лигата на Нации „Црвено жолти...

Dr Batkoski pod artikli