Свет - Page 1756 of 1850 - OhridNews
Видео: Црвените го декласираа Мaн Ју

14.03.09 19:00

Црвените од Енфилд го декласираа лидерот во Премиер лигата Мaнчестер Јунајтед на Олд Трафор совладувајќи го со 4-1 Торес, Жерард, Аурелио и Досена беа стрелци на погодците Ронал...

Видео Куп на Уефа : Домаќините не гостопримливи

13.03.09 00:03

По Лигата на шампиони, возбудувањата продолжија и во Купот на Уефа На програмата беше 1/8 финалето Манчестер Сити и Удинезе ќе патуваат со солиден резултат на реваншите откако н...

Уефа Куп : Резултати во живо

12.03.09 18:38

Денес на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во Купот на Уефа Резултати во Живо Четврток18:00 Хамбургер – Галатасарај ,Динамо Киев – Металист, Цска (М) –...

Видео : Дебакл на италијаните во ЛШ

12.03.09 00:03

Три од три победи на англиските над италијанските преставници во 1/8 финалето од лигата на шампиони Манчестер Јунајтед, Барселона, Порто и Арсенал му се придружија на Баерн Минх...

ЛШ : Резултати во живо

11.03.09 20:32

Вечерва е се играат реваншите од првата нокаут-фазаЛШ : Резултати во Живо Среда, 11 март:20:45ч Порто – Атлетико Мадрид (прв меч 2:2)20:45ч Барселона – Олимпик Лион ...

ЛШ: Манчестер и Интер тргнуваат од нула

11.03.09 09:06

Актуелниот европски првак Манчестер јунајтед и италијанскиот шампион Интер вечерва на „Олд Трафорд“ започнуваат од 0-0 во реваншот од осмина-финалето на фудбалската Лига на шамп...

ЛШ : Резултати во Живо

10.03.09 20:45

Вечерва е се играат реваншите од првата нокаут-фаза ЛШ : Резултати во Живо 2045 Ливерпул – Реал Мадрид (1-0 , 2045 Јувентус – Челси (0-1)2045 Панатинаикос – Ви...

Видео: Роналдо го постигна премиерниот погодок за Коринтијанс

10.03.09 09:03

поранешениот надјдобар играч на светот контраверзниот бразилец Роналдо на својот втор настап во дресот на коринтијанс го попстигна премиернито гол Светскиот првак од 2002 година...

ЛШ: Подгответе се` за довидување

10.03.09 08:00

Денеска и утре се играат реваншите од првата нокаут-фаза Најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид вечерва на „Енфилд роуд“ ќе брка негатива од 0-1 против Ливерпул, во возвратниот...

Лазаров против Кил во 1/4 финалето

10.03.09 00:10

Загреб – Кил е најпривлечниот дуел во четвртфиналето од ракометната лига на шампиони Најдобриот стрелец во лигата со 73 гола, Кире Лазаров и неговиот Загреб на почетокот н...

Dr Batkoski pod artikli