Свет - Page 1981 of 1981 - OhridNews
Хидинк го менува Мурињо во Челзи

08.01.07 03:31

Челниците на Челзи веруваат дека португалскиот стратег Жозе Мурињо на крајот од сезонава ќе го напушти “Стемфорд бриџ“, доколку по трет пат не ја освои титулата во Премиерлигата...

Скандал: Зидан а не Канаваро е најдобриот фудбалер во изборот на ФИФА

29.12.06 02:02

Како што јави шпанската “Марка“, светската фудбалска федерација – ФИФА по повтореното пребројување на гласовите за избор на најдобар фудбалер на светот во 2006 година, утв...

Дебели казни за тепачите

19.12.06 10:07

Учесниците во големата тепачка што се случи на натпреварот помеѓу Њу јорк и Денвер, се казнети со вкупно 47 натпревари неиграње, додека двата клуба заработија казни од по 500000...

Норвешка европски првак

18.12.06 02:13

Репрезентацијата на Норвешка е нов европски првак откако во финалето на ракометното првенство скандинавките го соввладаа актуелниот светски шампион Русија со 27:24 Бронзата пату...

Трагедија во Торино

17.12.06 00:18

Трагедија во кампот на фудбалскиот клуб Јувентус предизвика одложување на фудбалскиот меч од Серија Б, меѓу „Старата дама“ и Чезена што требаше да се одигра на “Деле Алпи“ Двајц...

“Зш мор дан ме слезиш“

16.12.06 10:51

Авион  на нискобуџетната авиокомпанија “Easyjet” на летот Милано – Атина принудно слетал во Бриндизи, на југот  на Италија,поради тепачка меѓу патниците –...

ЕП Првото коло во знакот на напаѓачите ! !

11.06.06 08:00

Напаѓачкиот фудбал е повторно во “шема“ По комплетнот првото коло од 13 -то ЕП повеќе од очигледно е дека екипите кои се дојдени да креираат, а не да ја рушат играта на противни...

Резултати во живо

26.11.00 20:45

Уште шест слободни места остануваат за пласман во нокаут фазата во пресрет на петото коло од А-Д сегментот Група А Среда 20:45 Клуж-Рома, Бордо -Челзи   Табела:Челзи 7 бодови, Р...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер