Свет - Page 2063 of 2080 - OhridNews
Видео : Ле Брон “Верувале или НЕ “

25.01.08 02:25

Сите го споредуваат со неповторливиот Air Jordan Дали ќе го повтори големиот успех е прашање Но ова што го прави овај “младич“ се граничи со невозможното ! ! А ohridNews...

Франција – Хрватска, Данска – Германија во полуфинале на ЕП !

24.01.08 22:20

Актуелниот европски шампион Франција во полуфиналето на Европското првенство во ракомет за мажи што се игра во Норвешка ќе се сретне со Хрватска која во драматичен натпревар оди...

Видео : Цонга го збриша Надал за влез во финалето ! ! !

24.01.08 15:35

Франциузинот Жо Вилфред Цонга е првиот финалист на Отвореното првенство на Австралија Тој во полуфиналето во три сета го елиминираше вториот носител, Рафаел Надал Мечот траеше с...

ЕП 2008 : Денот “Д“ ! ! !

24.01.08 00:12

Поразот од Словенија го стави домакинот на шампионатот Норвешка во доста непријатна ситуација Бранителот на трофејот Франција ја продолжи победничката серија Група 1 (Ставангер)...

ЕП 2008 : Хрватска торпедирана ! !

23.01.08 01:02

Селекцијата на Хрвтска доживеа класичен нокаут во мечот со Данска По ремито на Норвешка против Полска единствена селекција со максимален ефект е Франција  Група 1 (Ставангер): ...

Видео : Меккартни го преживеа спектакуларниот пад

22.01.08 15:15

Состојбата на американскиот скијач, Скот Мекартни се подобрува, а лекарите велат дека состојбата се стабилизира По спектакуланриот пад во саботата на патеката во Кицбил, тој пов...

Ракомет ЕП 2008 ! !

22.01.08 01:30

По слободниот ден денес продолжуваат натпреварите на ЕП во Норвешка Со максимален ефект по првата рунда се селекциите на Хрватска, Норвешка и Франција Во I група во Ставангер де...

Видео : Најбрзиот гол во историја на „Примера“

21.01.08 16:40

Хозеба Љоренте, фудбалерот на Ваљадолид, со голот во седмата секунда од натпреварот стана најбрз стрелец во историјата на шпанската „Примера“ Досегашниот Шпански рекорд беше соп...

Ристовски ја одведе Македонија во баражот за Светско првенство !

20.01.08 19:53

Голманот на ракометната репрезентација, Борко Ристовски е најзаслужен што Македонија обезбеди пласман во јунскиот бараж за пласман на Светското првенство што ќе се игра во Хрват...

Ракомет EП 2008 ! !

18.01.08 23:19

Победата над Чешка за “коцкастите“ значеше обезбедување пласман во втората фаза Друштво на хрватите ќе им прави домаќинот Норвешка од Б групата Натпреварите во третиот ден продо...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер