Свет - Page 6 of 1859 - OhridNews
Нов пораз на Арсенал и големи проблеми за Артета (видео)

20.06.20 18:28

Екипата на Арсенал го претрпе вториот пораз во серија после рестартот на сезоната во англиската Премиер лигата „Топчиите“ со празни раце се враќаат од гостувањето кај тимот на Б...

Барди стрелаше прецизно, Леванте триумфираше против Еспањол (видео)

20.06.20 18:10

Фудбалерите на Леванте запишаа нови три бодови на контото во Ла лига совладувајќи го Еспањол на гостински терен со 3-1 (1-1) Леванте подобро го отвори мечот и поведе со 1-0, но ...

Поранешен Ф1 пилот повторно се бори за живот

20.06.20 13:19

Поранешниот Формула 1 пилот, Алесандро Занарди (53) е тешко повреден во сообраќајна несреќа во близината на Пиенце, во Тоскана Занарди кој пред 19 години тешко беше повреден во ...

Неверојатно: Млад голман го воодушеви светот иако прими 10 голови (видео)

20.06.20 11:02

Младиот голман на Ростов, Денис Попов ги воодушеви љубителите на фудбалот со брилијатната претстава во дуелот со Сочи иако неговиот тим изгуби со 10-1 Ростов на дуелот со Сочи о...

Боксот е најтежок спорт во светот, фудбалот на 10-та позиција

20.06.20 09:24

Спортски истражувачи од Соодинетите американски држави (САД) после долги анализи и истражувања, креираа топ листа од најтешки спортови кои се играат ширум светот Во анализата би...

Барселона ремизираше со Севиља, Меси ги изгуби нервите (видео)

20.06.20 08:46

Без голови и без победник заврши дербито од 30-та рунда од шпанската Примера помеѓу Севиља и Барселона, што се одигра синоќа на „Рамос Санчез Писхуан“ стадионот И покрај празнит...

Тотенхем и Манчестер Јунајтед ги поделија бодовите во дербито во Лондон (видео)

19.06.20 23:20

Фудбалерите на Тотенхем и Манчестер Јунајтед ги поделија бодовите во дербито од рестартот на Премиер лигата ремизирајќи со 1-1 (1-0) во Лондон „Петлите“ поведоа со голот на Берг...

Марко Вујин екстра засилување на Вардар

18.06.20 21:07

Ракометниот клуб Вардар своите редови ги засили со екстра ракометар откако постигна договор за соработка со српскиот интернационалец, Марко Вујин Вујин кој дејствува на десната ...

Обновено: Елмас и Наполи освојувачи на трофејот во Купот на Италија!

17.06.20 23:10

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и неговиот клуб Наполи се освојувачи на титулата во Купот на Италија „Азурите“ во финалниот натпревар го совладаа Јувентус со 4-2 на пена...

ЛШ и ЛЕ во скратен формат ќе завршат во Португалија и Германија

17.06.20 17:10

Извршниот одбор на Европската куќа на фудбалот (УЕФА) донесе конечна одлука околу форматот, местото и термините за доигрување на двете клупски натпреварувања, Лигата на Шампиони...

Dr Batkoski pod artikli