Свет - Page 5 of 2125 - OhridNews
Ред Бул планира да изгради нов воздушен тунел во следните две години

03.05.22 14:34

Управата на Формула 1 тимот Ред Бул има намера да изгради нов воздушен тунел во Милтон Кејнс Според советникот на тимот Хелмут Марко, проектот е во фаза на одобрување Изградбата...

Атлетико нема да организира шампионски шпалир за Реал: Нема да учествуваме во ова малтретирање

03.05.22 14:31

Атлетико нема да организира шампионски коридор за фудбалерите на Реал Мадрид Оваа информација ја сподели клубот преку официјално соопштение Некои сакаат да го претворат она што ...

Ули Хенес убеден дека Левандовски ќе остане во Баерн

03.05.22 10:20

Почесниот претседател на Баерн, Ули Хенес верува дека напаѓачот Роберт Левандовски ќе остане во тимот од Минхен Сигурен сум 100 отсто дека Роберт следната сезона ќе игра за Баер...

УЕФА: Руските екипи нема да играат во европските натпреварувања во сезоната 2022/23

03.05.22 08:43

Руските фудбалски клубови нема да играат во европските натпреварувања во сезоната 2022/23, соопшти Европската фудбалска асоцијација Во сезоната 2022/23 нема да има претставници ...

Јувентус го откупи Киеза за 40 милиони евра

02.05.22 15:27

Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус ја активираше клаузулата со која трансферот на напаѓачот Федерико Киеза од Фиорентина доби перманентен карактер Италијанскиот репрезентат...

Надал ја критикуваше забраната за руски и белоруски тенисери на Вимблдон

02.05.22 12:52

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на маргините на АТП турнирот кој денеска почна во Мадрид се приклучи на критиките кон организаторите на грен – слемот во Вимблдон поради одлуката ...

Слуга и Томашкова победници на Европскиот куп во параглајдинг – Охрид 2022

01.05.22 16:32

Прогласени победниците од Европскиот куп во параглајдинг во дисциплината прецизно слетување што се одржа во Охрид Во машка конкуренција најуспешен беше Матијаз Слуга од Словениј...

Перез: Би ја напуштил Формула 1 доколку ме сметаат за втор возач

01.05.22 11:25

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез смета дека нема прв и втор возач во тимот, туку дека тој и Макс Верстапен имаат ист третман Би ја напуштил Формула 1 доколку ме сметаат за втор ...

Феникс казнет со 25.000 долари поради ненавремена пријава во составот на Букер

01.05.22 10:36

Феникс санс е казнет од раководството на НБА-лигата поради прекршување на правилата за списокот со повредени играчи пред натпреварот број 6 од плејоф серијата против Њу Орлеанс ...

Хименез против шампионски шпалир за Реал: Многу ги почитуваме нашите навивачи

01.05.22 09:42

Дефанзивецот на Атлетико, Хозе Хименез не се согласува со организирање шампионски шпалир за фудбалерите на Реал Мадрид пред почетокот на меѓусебниот дуел следното коло Честитки ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер