Магазин - Page 1700 of 1718 - OhridNews

Магазин

Занимливости Промоција на новиот албум на Четкар „We will never end“…

Со свирка во живо, шампањ и дружење во опуштена атмосфера, охридсио...

Занимливости Швајцарски брачен пар 23 години на пат околу светот!

Швајцарски брачен пар патува околу светот 23 години и пропатувале н...

Занимливости Шестгодишник огладнел и тргнал со кола во ресторан !

Шестгодишно дете од Колорадо огладнело и решило да отиде нешто да к...

Занимливости За 13 години го обиколил светот користејќи ја само силата…

Со педалина, на велосипед, пливајќи, британецот Џејсон Луис во сабо...

Занимливости Орангутан се пали на тетовирани „плавуши“ !

Орангутанот Сибу со своето однесување ги излудува вработените во хо...

Занимливости Пијан возач на косилица за трева фатен од полиција

Еден американец, осомничен за возење во пијана состојба, се обидел ...

Занимливости Хуманитарен концерт на Тоше Проески !

Под мотото „Образованието е одговорност на сите“ ,  големата македо...

Занимливости Србија го изгласа логото за Евросонг. Фали уште шајкача !

Секој сегмент за Евросонгот кој догодина ќе се одржи во Белград пре...

Занимливости Со едно уво подигнал 62 килограми и соборил светски рекорд!

Пакистанецот Зафар Гил вчера во Виена подигнал тег тежок 61,7 килог...