Магазин - Page 1697 of 1714 - OhridNews

Магазин

Занимливости Хуманитарен концерт на Тоше Проески !

Под мотото „Образованието е одговорност на сите“ ,  големата македо...

Занимливости Србија го изгласа логото за Евросонг. Фали уште шајкача !

Секој сегмент за Евросонгот кој догодина ќе се одржи во Белград пре...

Занимливости Со едно уво подигнал 62 килограми и соборил светски рекорд!

Пакистанецот Зафар Гил вчера во Виена подигнал тег тежок 61,7 килог...

Занимливости Елизабет Тејлор се мажи по девети пат!!!

Славната актерка призна дека повторно е вљубена и дека следен чекор...

Занимливости Вечерва се отвора „Табу“

По неколку месечна пауза вечерва повторно со работа започнува диско...

Занимливости Џибони настапи во „Парк“

Извонредниот хрватски музичар Џибони, синоќа одржа концерт во диско...

Занимливости Родено девојче тешко 7,75 килограми

Една жена во Сибир родила девојченце тешко 7,75 кг кое и е дванаесе...

Занимливости Илјадници чевли неупотребливи поради погрешен број !

Италијанската полиција не знае што ќе прави со неколку илјади пара ...

Занимливости Жизел Бундшен провокативна во реклама за чевли

Најдобро платената манекенка на светот сними нова, многу провокатив...