Магазин - Page 7 of 1709 - OhridNews

Магазин

Филм Се снима серија за Брижит Бардо

Француската телевизија „Франс 2“ наскоро ќе прикажува ТВ-серија за ...

Книга Промоција на книгата Ранохристијанските мозаици во Охридскиот регион од Мишко…

Книгата насловена The Early Christian Mosaics in the Ohrid region (...

Книга Промоција на збирката раскази „Точно, точно и вистина“ од Методија…

Во сабота на 18 март од 1100 часот во „Прличевата одаја“ на НУ Библ...

Занимливости Скелет од Т-рекс наскоро на наддавање

Скелет на тираносаурус-рекс, вид диносаурус што живеел пред 67 мили...

Филм Доделени „Оскарите“, најдобaр филм е „Сѐ во исто време“

Американската Академија за филмски уметности и науки ги додели вред...

Филм Листа на главните номинации за Оскар пред 95-та церемонија

Академијата за филмски уметности и науки ќе ги додели Оскарите в не...

Книга Промоција на боенка и сликовница за деца со дислекција во…

Во понеделник, 13 март, во Кафе и бар „Шила“, ќе се одржи промоција...

Занимливости НАСА: „Артемис 2“ закажан за ноември 2024 година

Американската Национална воздушно-вселенска администрација – ...

Занимливости Камелијата како вечна тема на „Шанел“

Цвеќето камелија како вечна тема и можеби најсилната инспирација на...