Магазин - Page 8 of 1709 - OhridNews

Магазин

Филм Брус Вилис првпат виден во јавноста по објавата за болеста…

Глумецот Брус Вилис е првпат виден во јавноста откако неговото семе...

Охрид Објавена стихозирката „Врвот дно“ од Блаже Петревски – Ендемион

Од печат излезе првата збирка поезија на Блаже Петревски со наслов ...

Книга Нови книги во охридската Библиотека

Неделната понуда и жанровски и стилски е богата Од денеска во Библи...

Занимливости Меси купи 35 златни ајфони за играчите и тренерите на…

Напаѓачот на ПСЖ и Аргентина, Лионел Меси купи 35 златни ајфони за ...

Што, кога, каде? Започни ја пролетта со ИутеКредит – Аплицирај за кредит и…

Во периодот од 01032023 до 31032023, ИутеКредит Македонија организи...

Здравје Ги запознаваме ретките болести: Џиновски вроден невус

Џиновскиот вроден невус (ЏВН) е со темна боја, често влакнеста дамк...

Живот Германската актерка Сукова бара помош да ги пронајде Зорица и…

Најголемата ѕвезда на овогодинешниот меѓународен филмски фестивал Ф...

Здравје Ги запознаваме ретките болести: Хередитарна хеморагична телеангиектазија

Хередитарна хеморагична телеангиектазија претставува наследно наруш...

Здравје „Ги запознаваме ретките болести 2023“: Јохансон-Близардов синдром

Јохансон-Близардов синдром/Johanson blizzard syndrome МКБ: Q878 Пре...