Магазин - Page 6 of 1709 - OhridNews

Магазин

Технологија Основачот на „Алибаба“, Џек Ма, по една година престој во…

Основачот на „Алибаба“, Џек Ма, по повеќе од една година престој во...

Технологија Вредноста на Твитер двојно намалена откако го купи Маск

Tвитер изгуби повеќе од половина од својата вредност во претходните...

Книга (Видео) Промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“

Промовирана книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“ од ...

Занимливости Неуспешен лет на првата 3-Д печатена ракета во светот

„Теран 1“, првата 3-Д печатена ракета во светот, полета рано утрина...

Охрид Излезе од печат книгата „Славе Ѓорѓо Димоски во книжевната критика“

Во издание на општина Охрид, деновиве од печат излезе книгата „Слав...

Занимливости На некои места ширум светот, „селфито“ е забрането

Самосликот одамна е популарен начин луѓето да се изразат себеси Сеп...

Занимливости „Продавница на чесноста“ во Швајцарија

Гимелвалд е мало село во јужна Швајцарија, на надморска височина од...

Здравје Хуманитарна акција за помош на Ана Стојановска

Борејќи се со пост-Ковид19 компликациите, на Ана Стојановска ѝ беше...

Култура Почина актерот Димче Мешковски

Во Флорида, САД, синоќа на 77 години почина Димче Мешковски, македо...