Музика - Page 2 of 15 - OhridNews

Музика

28.10.23 21:45

Тејлор Свифт стана милијардерка

Тејлор Свифт влезе во редот на милијардерите Нејзината вкупна нето-...

27.10.23 13:40

Гинис: Мадона сè уште најпродавана пејачка на сите времиња

Американската поп-пејачка Мадона и натаму е женска уметница со најм...

22.10.23 10:05

Заврши 38.издание на ,,Макфест”

Владо Јаневски, Андријана Јаневска, Бојана Скендеровска, Алексансар...

18.10.23 12:23

Мадона почна со светската турнеја по повод 40 години на…

Мадона почна со турнејата „Celebration“ во Лондон, Велика Британија...

16.10.23 10:05

Црвени рози за маратонците во чест на Тоше во Крушево

Со црвени рози и многу сеќавања крушевчани денеска на пладне ќе ги ...

11.10.23 11:15

Видео+фото: Спектакуларна турнеја во Јужна Кореја на Владимир Четкар

Публиката во Сеул, Гангнгнеунг, како и на 20 годишното јубилејно из...

09.10.23 09:44

„Колдплеј“ го тужи поранешниот менаџер поради долг и неодговорност на…

Музичкиот бенд „Колдплеј“ го тужи поранешниот менаџер Дејв Холмс по...

18.09.23 10:07

Охриѓанецот Александар Петрески со нова авторска песна – „Judy“

Охриѓанецот Александар Петрески со нова авторска песна насловена „J...

31.08.23 12:56

Jубилејното 30-то издание на „Охрид фест“ почнува утре

Се е подготвено за стартот на јубилејното 30-то издание на „Охрид ф...