Музика - Page 4 of 14 - OhridNews

Музика

16.09.22 08:52

Прв солистички концерт на „Лилит“ во Охрид

Прв соличстички концерт на македонскиот музички состав „Лилит“ во О...

15.09.22 09:09

„Која си ти“ нова авторска песна на охриѓанецот Александар Петрески

Нова авторска песна од охриѓанецот Александар Петрески Станува збор...

09.09.22 09:30

Сер Елтон Џон ѝ оддаде последна почит на кралицата

Сер Елтон Џон и оддаде почит на „милоста и пристојноста“ на тукушто...

05.09.22 11:49

Бебето од омотот на „Nevermind” го изгуби случајот со „Нирвана“

Американскиот Суд ја отфрли и последната тужба на Спенсер Елден про...

29.08.22 09:28

Тејлор Свифт ја освои главната „Ем-ти-ви“ награда и објави нов…

Тејлор Свифт ги изненади обожавателите на видеомузичките „Ем-ти-ви“...

20.07.22 16:34

Охриѓанецот Топаловски ја промовираше новата песна „Crypto“

Младиот охридски хип хоп артист Димитриј Топаловски со нова нумера ...

14.07.22 09:44

„Продиџи“ со прв концерт по смртта на Кит Флинт

Британскиот електропанк-состав „Продиџи“ го одржаа својот прв конце...

13.07.22 14:56

„Ролинг стоунс“ слави 60 години постоење

Легендарниот британски рок-состав „Ролинг стоунс“, од обожавателите...

05.07.22 09:46

„Колку те посакувам“- нова летна композиција на стружанецот Антонио Пејоски

„Колку те посакувам“ е насловот на новата песна што доаѓа од музичк...