Музика - Page 3 of 15 - OhridNews

Музика

31.08.23 12:56

Jубилејното 30-то издание на „Охрид фест“ почнува утре

Се е подготвено за стартот на јубилејното 30-то издание на „Охрид ф...

30.08.23 10:14

Охриѓанецот Александар Петрески со нова инструментална композиција „Calmness Part III“

Охриѓанецот Александар Петрески со нова инструментална композиција ...

27.07.23 00:37

Почина Шинејд О’Конор

Ирската пејачка Шинејд О’Конор, која се прослави со изведбата на пе...

26.07.23 11:08

Ново ремикс издание на песната ‘I Remember’ од Владимир Четкар

Ново ремикс издание од песната „I Remember“ на Владимир Четкар од Ш...

15.06.23 09:33

Никола Бочваров Квартет во Џез Ин

Во петок, на 16 јуни 2023, со почеток во 22:00 часот во култниот џе...

24.05.23 22:45

Кралицата на рокенролот Тина Тарнер почина на 83 години, по…

Тина Тарнер, чиј моќен глас и динамични танцови движења и ја донесо...

22.05.23 11:05

Почина легендата на ромската музика, Ферус Мустафов

Легендата на ромската музика, познатиот музичар саксофонист Ферус М...

15.05.23 11:03

Владимир Четкар со најава за нов студиски албум и концерти…

Владимир Четкар периодов интензивно работи на продукцијата на негов...

03.04.23 11:35

Распишан конкурсот за Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест – Охридски…

Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури...