OhridNews TV - Page 29 of 34 - OhridNews
OhridNews TV После дождот музичка магија на Антички театар

Миленикот на македонската публика, светски познатиот виолинист Стеф...

OhridNews TV Што кажа Иво Погорелиќ за фестивалската публика на Охридско лето

Светски познатиот пијанист од Хрватска Иво Погорелиќ, синоќа одржа ...

OhridNews TV Видео: Еве како се гаснеше пожарот над Охрид

Екипите на територијалната професионална противпожарна единица од О...

OhridNews TV Драма во Јужна Африка: Ајкула го нападна светскиот првак во…

Трикратниот светски првак во сурфање Мајк Фенинг, за време на натпр...

OhridNews TV Една поинаква „Кармина Бурана“ на отварањето на 55-то „Охридско лето“

Со кантата „Кармина Бурана“, во изведба на светски познатата продук...

OhridNews TV Рефлекс и пол: Погледнете што му се случи на Дејвид…

Славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам не ги пропушта мечевите на ...

OhridNews TV Наезда од пеперутки во Охридско

Роеви инсекти околу светилките деновиве во ноќните часови можат да ...

OhridNews TV Видео: Убавините на Охрид прикажани во репортажа на француската „ТВ2“

Културните и природните убавини на Охрид беа прикажани во рамки на ...

OhridNews TV Убавините на езерото низ објективот на охриѓанецот Љупчо- Лепи

Охридското езеро и неговата природна убавина од секогаш биле инспир...