Спорт - Page 3953 of 4031 - OhridNews
Викенд Спорт Инфо ! !

07.03.08 15:30

По воведната победа во пролетниот дел над Брегалница со 1-0, нови бодови за опстанок охриѓани ќе бараат на стадионот Борис Трајковски во Маџари Во минатото коло Маџари беше пора...

Анализа ЛШ : Некои нови дечки ! !

07.03.08 14:30

Трета година по ред актуелниот шампион во Лигата на шампиони се збогува по натпреварите во 1/8 финалето Ниту еден шампион досега не успеал да го одбрани трофејот во елитната кон...

Охридско – Битолска пресметка за третто место ! !

07.03.08 00:38

Позицијата број три е влогот во денешната дерби пресметка во Билјанини Извори со почеток во 19 часот Охридскиот АМАК СП, кој во втората фаза нема пораз на домашен терен, во мечо...

Куп Уефа : “Петарда“ на Баерн ! !

07.03.08 00:04

Баварскиот Баерн Минхен ја истакна кадидатурата за освојување на Уефа Купот, откако на гостувањето во Белгија го торпедираше Андерлехт со неверојатни 5-0 Пет различни стрелци ја...

Уефа Куп : Осмина финале ! !

06.03.08 15:37

Во најпривлечниот напревар во 1/8 финалето од Уефа Купот Тотнам  во Лондон  ќе игра против ПСВ Ајндховен во пресметката помеѓу двократните шампиони од Купот на УЕФА По двата пос...

Костовски : Салата мора да биде подготвена навреме ! !

06.03.08 02:21

Челните луѓе на европскиот ракомет се задоволни од она што го видоа при посетата на Македонија, преземена со цел да се утврди динамиката на работите околу организацијата на Евро...

ЛШ : „ Аста ла виста “ Реал Мадрид ! !

06.03.08 01:01

Деветкратниот освојувач на трофејот Реал Мадрид е во аут откако синоќа на Сантијаго Бенрнабеу беше поразен од Рома со 2-1 Возбудливи беа последните 20 минути Прво Пепе беше искл...

Видео : ЛШ реванш осмина финале ! !

05.03.08 10:58

Лидерот во англиската “премиер“ лига, Арсенал го елиминира европскиот шампион Милан совладувајќи го на Сан Сиро со 2-0 Доминантната игра “топџиите “ ја крунисаа во финишот на ме...

ЛШ : “Arivеderci“ Милан ! !

05.03.08 00:22

Лидерот во англиската “премиер“ лига, Арсенал го елиминира европскиот шампион Милан совладувајќи го на Сан Сиро со 2-0 Доминантната игра “топџиите “ ја крунисаа во финишот на ме...

Видео : Коби Брајант 50+ ! !

04.03.08 15:00

Лос Анџелес Лејкерс, предводени од Коби Брајант, кој даде 52 поена, го надиграа Далас 107-104 Брајант, кој за прв пат сезонава отиде над 50 п во последната решавачка четвртина п...

Dr Batkoski pod artikli