Македонија - Page 6 of 833 - OhridNews
Бод за македонските футсалци против фаворит Романија (видео)

03.02.21 22:47

Македонските футсалци одиграа вечерва нерешено 2:2 во Скопје против Романија, освојувајќи го првиот бод во евроквалификациите со израмнувачкиот гол во завршните минути на капите...

Стефан Ристовски се пресели во Динамо Загреб

03.02.21 08:13

Аријан Адеми доби репрезентативно друштво во Динамо Загреб, откако Стефан Ристовски од Спортинг Лисабон се пресели во хрватскиот клуб Десниот бек во македонската репрезентација ...

СЕХА: Талески и Ристовски му донесоа нова победа на Вардар (видео)

01.02.21 22:44

Екипата на Вардар, на крилата од левиот бек Филип Талески и голманот Борко Ристовски го совлада Нексе со 27-26 (15-12) и ја запиша втората победа во сехалигашкото друштво Репрез...

Струга ТЛ подобра од Тетекс во Охрид

01.02.21 16:28

Фудбалерите на Струга Трим Лум забележаа нова победа во контролните мечеви, триумфирајќи на дуелот со Тетекс 3-1 (1-1), кој двете екипи попладнево го одиграа во Охрид Стружани р...

Државен рекорд и исполнета норма за ЕП на Дарио Ивановски во Белград

01.02.21 08:33

Репрезентацијата на Македонија во атлетика ќе има два свои претставници на Европското првенство во сала, кое ќе се одржи во Полска следниот месец, откако на Јован Стојоски му се...

Мукаетов: Македонија беше очајна во Египет, коренити промени се потребни во македонски ракомет

31.01.21 13:07

Старо-новиот претседател на Ракометна федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, реално и искрено го анализираше настапот на македонската репрезентација на Мундијалот во Ег...

Живко Мукаетов реизбран за претседател на РФМ

31.01.21 12:53

Живко Мукаетов и следниве четири години ќе биде на чело од Ракометната федерација на Македонија (РФМ), откако доверба доби од сите делегати на Изборното собрание, кое се одржа д...

Пелистер во финишот го „скрши“ Охрид, жестоко реми на Струга ТЛ и Работнички на „Билјанини Извори“

30.01.21 13:56

Битолски Пелистер со двата погодоци на Мартин Андоновски во последните минути од натпреварот го „скрши“ отпорот на Охрид и забележа нова победа во контролните натпревари од зимс...

Битолчаните Давид и Ташко македонски претставници во квалификациите за „eEURO 2021“

29.01.21 16:04

Давид Гаревски и Ташко Илиев ќе ја претставуваат македонската репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на eEURO 2021 година Битолчаните беа најуспешни на квалификаци...

Видео: Вардар стартуваше победнички во СЕХА лигата

28.01.21 21:49

Ракометарите на Вардар со триумф ја започнаа новата сезона во регионалната СЕХА лига, победувајќи ја Војводина со 25-21 (15-10), на домашен терен во „Јане Сандански“  Долгиот пе...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер