Македонија - Page 6 of 790 - OhridNews
Калараш останува во Скопје, Вардар се засили со голман од Франција

19.05.20 08:30

Ракометниот клуб Вардар реши две круцијални дилеми во составот, откако го задржа Глеб Калараш и се засили со францускиот голман, Робин Кантегрел Калараш подолго време посакуваше...

Услови за регуларен крај на Првата лига нема, ќе се бара друга солуција

18.05.20 16:31

Раководството на Фудбалската федерација на Македонија на еден од терените од тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа состанок со раководните луѓе на десетте клубови од Прва ма...

Горбок заминува, три шампиони остануваат во Вардар

18.05.20 08:13

Актуелниот европски и македонски првак Вардар полека се екипира и го формира ростерот, кој ќе го има тренерот Стефче Алушовски на располагање Нов договор со клубот од Јане Санда...

Самсоненко најави повлекување од ФК Вардар

16.05.20 07:36

Фудбалскиот клуб Вардар ќе се врати во сопственост на град Скопје откако досегашниот претседател Сергеј Самсоненко најави повлекување Рускиот бизнисмен неодамна се повлече од ра...

Крај без шампион во македонската кошарка

15.05.20 09:19

Кошаркарската федерација на Северна Македонија (КФСМ) донесе одлука за завршување на Првата лига во машка конкуренција без да се прогласи шампион Одлуката со убедливо мнозинство...

ФФМ закажа состанок со екипите од Првата лига

15.05.20 08:31

Поради наближување на терминот одреден од УЕФА (25 мај 2020 година) за конечен став околу натпреварувачката сезона 2019/20 во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), Фудбалскат...

Чупиќ го продолжи договорот, Јагуриновски нов ракометар на Вардар

15.05.20 08:20

Најдобриот македонски ракометен клуб Вардар може да се пофали со две успешни завршени работи поврзани со нови договори и трансфери Следната сезона, повторно дел од Вардар ќе бид...

Сезоната поништена, Супер лигата проширена

13.05.20 14:06

Сезоната во македонскиот ракомет е поништена, откако Управниот одбор го прифати предлогот од Ракометната федерација на Македонија УО после одлуката за поништување на сезоната го...

Еурофарм Пелистер го претстави најзвучното засилување (видео)

13.05.20 09:59

Амбициозниот битолски клуб Еурофарм Пелистер го претстави најѕвучното засилување во преодниот рок, кој поради прекинувањето на првенството започна многу порано од очекуваното „З...

Ракометар на Вардар поради партнерката си замина од Скопје

13.05.20 09:11

Бразилскиот интернационалец Жозе Толедо не е повеќе дел од Ракометниот клуб Вардар Толедо ја искористил опцијата за раскинување на договорот после разговорот со претставниците о...

Dr Batkoski pod artikli