Македонија - Page 7 of 815 - OhridNews
Втора МФЛ: Финансиски колапс на Гостивар, играчите заминуваат од клубот

28.10.20 12:01

Лидерот на табелата и следниот ривал на Охрид во Втората македонска фудбалска лига-запад, Гостивар се соочува со голема финансиска криза и заминување на поголемиот играчки кадар...

ЕЛ: Пелистер потклекна во финишот, тренерот Бабиќ тажен после поразот

27.10.20 21:31

Битолскиот состав Еурофарм Пелистер со пораз ги започна натпреварите во Европската ракометна лига, откако претрпе минимален пораз 30-29 (14-14) на гостувањето кај данскиот клуб ...

Финално екипирање на КК Црн Дрим пред стартот на Првата лига

27.10.20 18:34

Повратникот во друштвото на најдобрите, екипата на Црн Дрим од Струга, во прволигашките битки ќе тргне посилен за уште едно „име“ Поточно за новиот, генерален спонзор, „Green mo...

ЛШ: Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз, одложен мечот со „светците“

27.10.20 14:21

Македонскиот ракометен шампион Вардар не отпатува во Франција каде утре требаше да го игра натпреварот со Пари Сент Жермен во Лигата на Шампионите Првичните информации се дека и...

КУП: Струга Трим Лум против Ренова, Шкендија гостува во Кратово

27.10.20 12:44

Ждрепката во просториите во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги одреди двојките за 1/4 финалето во Купот на Македонија Екипата на Струга Трим Лум силите ќе ги одмери с...

Александар Васоски: На Вардар го очекува најцрното сценарио

27.10.20 09:02

Актуелниот шампион и најтрофејниот клуб во Првата лига, Вардар со судни маки и едвај ја стартуваше сезоната, но проблемот со беспарицата остана Тренерот на Вардар, Александар Ва...

Прва МФЛ: Стружани се жалат за судењето на „Тумбе Кафе“ (видео)

26.10.20 09:02

Струшките фудбалери освоија само бод на гостувањето на „Тумбе Кафе“, откако битолски Пелистер со погодок во судиското продолжение извлече реми 1-1 Но, „црвено белите“ се жалат н...

Македонија доби голгетер: Мусовски прецизен во дербито во МЛС лигата (видео)

26.10.20 08:10

А репрезентацијата на Македонија во името на Дени Мусовски ќе добие опција плус во нападот Своите квалитети Мусовски ги потврди во градското дерби помеѓу Лос Анџелес Галакс и Ло...

Прва МФЛ: Струга Трим Лум испушти победа во Битола (видео)

25.10.20 16:42

Фудбалерите на Струга Трим Лум освоија бод на гостување во Битола, ремизирајќи 1-1 (0-0) со Пелистер во 10-та рунда од Првата македонска фудбалска лига Стружани треба и мора да ...

Женската А репрезентација убедливо поразена на гостувањето во Франција

24.10.20 10:02

Македонската женска А репрезентација убедливо е поразена од Франција на гостински терен во квалификациите за Европското првенство СилнатаФранција славеше со високи 11:0 (5:0) На...

Dr Batkoski pod artikli