Македонија - Page 754 of 757 - OhridNews
Хрватските новинари убедени во победата ! ? !

22.03.07 16:30

И покрај највениот голем број хрватски новинари кои би ги следеле подготвките на македонската репрезентација, тоа не се случи На пресот и тренинзите покрај новинарите на „Јутарњ...

Васовски: Ќе го издржиме притисокот на хрватите !

22.03.07 11:15

Македонската фудбалска репрезентација во Охрид ги продолжува подготовките за квалификацискиот напревар за пласман на ЕП 2008, против Хрватска во Загреб Атмосферата во А тимот е ...

Хрватите против Македонија без Петриќ

21.03.07 17:16

Хрватскиот селектор Славен Билиќ на попладневната прес конференција и дефинитивно објави дека напаѓачот Младен Петриќ нема да биде во комбинација за саботниот квалификациски дуе...

Катанец: „Во Загреб ќе играме своја игра“

21.03.07 14:11

„Хрватска е дванаесетта репрезентација во светот и нема загубено со години дома, што е за респект Ние во Загреб ќе ја играме нашата игра и доколку успееме во тоа ќе биде интерес...

Пандев: „Изгоревме против Русите – на Максимир друга песна !“

20.03.07 15:53

Во одлична атмосфера македонската “А“ селекција ги продолжува подготвките за квалификацискиот натпревар во Е групата против Хрватска Македонската репрезентација досега еднаш ги ...

Седлоски: Хрватска е фаворит, но ние играме подобро во гости

19.03.07 15:15

Со 14 од 20 повикани репрезентативци  во Охрид започнаа подготовките на  “А“ фудбалската селекцијата за „операцијата“ Хрватска На првиот тренинг Катанец ги немаше на располагање...

Репрезентацијата на собир во Охрид

19.03.07 09:12

Македонската фудбалска репрезентација вчера го започна собирот во Охрид пред натпреварот со Хрватска, кој се смета за клучен во квалификациите за пласман на Европското првенство...

Хаџи Ристески останува претседател на ФФМ

17.03.07 12:21

Харалампие Хаџи Ристески е старо – нов претседател на ФФМ На Редовното годишно Собрание што  се одржа во Струга, со 52 гласа ја доби доверба од делегатите Одолеа на притис...

Неиграњето на Митрески хендикеп, Милошевски се враќа во репрезентацијата

15.03.07 01:00

Во вжештена фудбалска атмосфера и силна медиумска кампања пред се поради собранието на ФФМ во Струга македонскта јавност го дочекува натпреварот против Хрватска  кој е од огромн...

“Македонското девојче“ повторно во шема

25.02.07 11:59

Анемично, без идеа, со голем број грешки , едноставно пред пропадна созона на само 10 минути пред крајот на мечот со Хипо се наооѓаше Кометал Ѓорче Петров Во фуриозниот финиш,сп...

Dr Batkoski pod artikli