Македонија - Page 754 of 776 - OhridNews
Катанец : Пандев ќе игра колку што ќе е потребно ! !

26.03.08 11:34

Во поларни услови Македонија вечерва по петти пат ќе се сретне со БиХ во пријателска средба По Невремто што ја зафати БиХ домаќините најавуваат дека условите за игра нема да им ...

Продолжување на успешната мини-серија ! !

25.03.08 14:30

По ремито против Србија (1:1) во февруарскиот пријателски меч и победата над Хрватска (2:0) на крајот од квалификациите за ЕП 2008 година македонските фудбалски репрезентативци ...

Прва МФЛ : Напаѓачите во зимски сон ! !

23.03.08 12:16

22 коло од домашниот шампионат помина во знакот на одбранбените играчи На три натпревари малку бројните гледачи не видоа голови, додека на два конечниот резултат беше 1-0 Сликат...

Македонија ја освои Балканијадата ! !

22.03.08 22:30

Македонската ракометна репрезентација триумфираше на Балканско првенство за мажи кое изминативе неколку дена се одржа во нашата земја Во последниот решевачки меч нашите ракомета...

Скандал : Неможејќи да го издржат поразот, Србите се повлекоа од теренот ! !

21.03.08 20:00

Скандалозен прекин на мечот од второто коло на ракометната Балканијадата која деновиве се игра во Македонија На 7 минути пред крајот при резултат 27-23, селекторот на  репрезент...

Реми на стартот на Балканијадата ! !

21.03.08 01:04

Во отсуство на капитенот Лазаров, македонската ракометна репрезентација не успеа да стигне до победа на отварањето на Балканијaдата, која во наредните неколку денови ке се игра ...

Ристовски се враќа на голот за Балаканијадата ! !

19.03.08 13:35

Јунакот од последниот квалфикациски дуел голманот, Борко Ристовски се премисли и реши повторно да застане на голот на македонската ракометна репрезентација По разговорот со гене...

Средба Хаџи Ристески – Вокри ! !

19.03.08 01:47

Фадиљ Вокри претседателот на новоформираниот ФС на Косово беше во Скопје во неофицијална посета на ФФМ На средбата на делегацијата од Косово со раководството на ФФМ на чело со ...

Евро 2008 на Алсат-М ! !

18.03.08 13:56

Приватната ТВ-компанија со национална концесија „Алсат М“ ја доби трката за да ги пренесува во Македонија натпреварите од претстојното ЕП во фудбал (7 до 29 јуни, Швајцарија и А...

Лазаров најдобар во елиминацијата на Загреб ! !

17.03.08 09:11

Најдобриот македонски репрезентативец Кире Лазаров повторно блескаше на гостувањето на Загреб кај Флензбург во последното коло од Лигата на шампионите, кој хрватскиот тим го заг...

Dr Batkoski pod artikli