Охрид - Page 1092 of 1099 - OhridNews
Заврши кикбокс турнирот “Лихнидос 2007“

21.05.07 08:32

Под мотото „Дрога, цигари, алкохол Не благодарам Јас го одбрав спортот“, во организација на таеквондо и кикбокс клубот “Хваринг фист“ од Охрид, ви кендов во спортската сала “Бил...

Охридски спорт инфо: Добро е, заврши !!!

20.05.07 14:58

Климент Охридски – ВВ Тиквеш 23-40 (11-21) Во последниот натпревар во Супер лигата охриѓани на домашен терен беа поразени од „винарите“ и без освоен бод во вториот дел од ...

Кикбокс турнир во Охрид!

20.05.07 11:51

Во организација на Теквон-До и Кикбокс клубот “Хваранг Фист” во Охрид денеска  се одржува првиот отворен меѓународен кикбокс турнир “ЛИХНИДОС 2007” Целта...

Охрид домаќин на кикбокс турнир!

18.05.07 08:53

Во организација на Теквон-До и Кикбокс клубот “Хваранг Фист” во Охрид денеска  се одржува првиот отворен меѓународен кикбокс турнир “ЛИХНИДОС 2007” Целта...

Вигорки фатени во мрежата на Билјана!

13.05.07 16:05

Билјана 006 – Вигор 68-57 (23-10, 17-18, 17 – 15, 11 – 14)  Со подобра игра во текот на целиот натпревар Билјана 006 го совлада Вигор нанесувајки им го првиот пораз годинава ,со...

Заврши лигата во мал фудбал!

12.05.07 13:57

Во атмосфера на која би позавиделе и повеќе сениорски спортски клубови,синоќа во салата “Билјанини извори“ заврши училишната лига во мал фудбал Исто како и во премиерната сезона...

Локален спорт – инфо

11.05.07 16:59

Финалната серија „подобар од пет“ од женскиот шампионат се сели во Охрид Во оптимистичка атмосфера кошаркарките на „Билјана 006“ го очекуваат вториот натпревар од серијата во ко...

АМАК СП Бофор на Отворено првенство во Суботица

09.05.07 15:12

Едриличарскиот клуб АМАК СП Бофор учествуваше на Отвореното првенство на Југоисточна Европа во класата Оптимист, кое се одржа од втори до 6 мај 2007 година, на езерото Палиќ, Су...

И стружани со ИО за промени

09.05.07 14:57

Ниту Општинскиот фудбалски сојуз од Струга не остана имун на последните случувања во македонскиот фудбал Тиквата пукнала кога на последниот состанок одржан на 27 април дошло до ...

Три медали за К.К. Самурај на Скопје Опен

08.05.07 15:58

Изминатиов викенд каратистите на КК САМУРАЈ од Охрид учествуваа на интернационалниот турнир Солидарност Опен во Скопје Преку 500 натпреварувачи од регионов учествуваа на турниро...

Dr Batkoski pod artikli