Охрид - Page 1179 of 1180 - OhridNews
Лазаров и компанија во Охрид

15.01.07 09:14

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска пристигнува во Охрид, каде во среда го игра одлучувачкиот натпревар за првото место во квалификациската група за пласман в...

На 17 јануари Македонија – Србија во Охрид

12.01.07 10:05

Завршниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП во ракомет што во 2008г ќе се игра во Норвешка, нашата машка ракометна репрезентација ќе го одигра во Охрид на 17 јануари ...

АМАК СП ги доби противниците во Првата Б лига

26.12.06 18:01

Со завршувањето на првенствата во вторите кошаркарски лиги, Исток и Запад, се комплетираше Првата Б лига Во новоформираната Првата Б лига ќе се натпреваруваат 7 екипи Првопласи...

16 медаљи за каратистите од клубот “Чоле“

25.12.06 14:41

Карате клубот Чоле на државното отворено Шотокан првенство за пионери и помлади кадети, што се одржа викендов освои 16 медаљи, од што 4 златни, 5 сребрени и 7 бронзени Игор Кане...

Последен ден за предлагање кандидати за спортист на Охрид за 2006

25.12.06 08:46

Денеска истекува рокот за пријавување на кандидати за избор на спортист на Охрид за 2006 година Сојузот на спортови неодамна објави јавен повик за избор на спортист на Охрид, а ...

Вечер на боречки вештини

25.12.06 08:19

Професионална презентација наречена „Вечер на боречките вештини“ се одржа во Центарот за култура во Охрид Во малата сала (исполнета до последно место) членовите на три клуба од ...

Избор на спортист на Охрид за 2006

20.12.06 10:03

Сојузот на спортови – Охрид објави јавен повик за избор на спортист на Охрид за 2006 година На 25 декември истекува рокот за пријавување на кандидатите за избор на спортис...

Амак до победа по 285 поени и три продолжениа!

18.12.06 09:27

Кошаркарите на АМАК СП со победа го завршија настапот во регуларната сезона Во рамките на 18 коло од Првата лига  викендов во Скопје Амак во неверојатен натпревар со 285 поени и...

АМАК денеска против Вардар

16.12.06 09:56

Во рамките на последното 19 коло од Првата машка кошаркарска лига, АМАК СП денеска во Скопје му гостува на Вардар Осигурување Дуелот со Вардарт е последен за охрижани во регулар...

И Струмица лесно виа Охрид

09.12.06 21:54

Водечкиот тим на табелата во првата машка кошаркарска лига Струмица 2005 лесно стигна до победа во дуелот со АМАК СП Синоќа во Охрид струмичани славеа со 81: 69 АМАК ја доби прв...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер