Регион/Свет - Page 15 of 2473 - OhridNews

Регион/Свет

19.10.23 13:57

Венус Вилијамс ќе се врати на натпреварите во март следната…

Американската тенисерка Венус Вилијамс планира да се врати на турни...

19.10.23 09:47

Нејмар за тешката повреда: Ова е најлошиот момент во мојата…

Напаѓачот на бразилската репрезентација и Ал-Хилал, Нејмар ја комен...

18.10.23 13:24

Саутгејт: Англија ќе биде еден од фаворитите на ЕП 2024

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт, п...

17.10.23 15:17

„Диарио Спорт“: Меси ќе ја добие осмата Златна топка, фудбалерката…

Лионел Меси ќе ја добие Златната топка во 2023 година Ова го пренес...

12.10.23 12:12

Скалони: Меси ќе игра против Парагвај само ако е целосно…

Селекторот на аргентинската репрезентација Лионел Скалони изјави да...

12.10.23 09:37

Конте може да го предводи Наполи ако Гарсија добие отказ

Антонио Конте стана главен претендент за тренерската позиција во На...

09.10.23 09:40

Мекларен постави нов рекорд во пит-стоп во Формула 1

Тимот на Мекларен постави Формула 1 рекорд за најбрз пит-стоп Механ...

08.10.23 15:58

Дејли мејл: Светското првенство во 2034 година ќе се одржи…

Домаќин на Светското фудбалско првенство во 2034 година ќе биде Сау...

08.10.23 10:07

За прв пат во историјата на Премиер лигата, Манчестер јунајтед…

Манчестер јунајтед испиша клупска историја во англиското првенство ...