Регион/Свет - Page 2471 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

29.05.07 08:48

Сан Антонио на чекор до финалето!

Кошаркарите на Сан Антонио Спарс ги дели само уиште една победа до ...

25.05.07 09:02

Детроит поведе со 2:0

Кошаркарите на Детроит Пистонс ноѓеска по втор пат ја искористија п...

24.05.07 00:58

Милан ја освои Лигата на шампионите!

Екипата на Милан по седми пат во својата клубска историја се искаши...

22.05.07 12:31

Денес финалето на ЛШ во Атина

Некаде на истекот на денешниот ден, фудбалска Европа ќе го добие на...

22.05.07 10:43

NBA play-off: Леброн задржан, Детроит победи

Детроит го доби првиот натпревар против Кливленд 79-76, во рамките ...

21.05.07 13:16

Австралискиот шампион Пеце Наумоски ќе патува на светско првенство

Неодамна учествуваше на државното првенство во Go-Kan-Rou (дисципли...

19.05.07 09:07

NBA play off: Познати учесниците во конференциските финалиња

Сан Антонио ќе игра во конференциското финале на западот откако во ...

18.05.07 08:49

NBA play-off: Детроит се пласира во финалето на истокот!

Екипата на Детроит Пистонс е првиот финалист во источната конференц...

17.05.07 09:04

NBA play-off: Брејк на Спарс и Нетс!

Кошаркарите на Сан Антониот Спарс славеа на гости кај Феникс во  пе...