Регион/Свет - Page 2474 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

24.04.07 15:39

NBA play-off: Детроит и Хјустон држат контрола

Детроти Пистонси ги исполнија очекувањатаПрвите две средби во вовед...

24.04.07 08:28

Ранетиот Манчестер против забревтаниот Милан во ½ финалето од ЛШ

И додека Сер Алекс Фергусон во соблекувалната има вистинска болница...

23.04.07 15:48

Роналдо и Манчестер најдобри во Англија

Кристијано Роналдо и Манчестер Јунајтед се апсолутни победници на г...

23.04.07 15:35

NBA play-off: Wilde Wilde West!

Две големи изненадувања во првите средби од разигрувањето во НБА ли...

22.04.07 12:43

NBA play off: Bulls ги оладија “жешките“ од Мајами

Chicago Bulls со победа ја отворија play-off серијата против актуел...

21.04.07 14:57

NBA play off: Далас по титула, Мајами го брани тронот!

По одиграните 82 средби од регуларниот дел од сезоната, ноќеска во ...

12.04.07 00:14

ЛШ: Милан стилски, Ливерпул рутински

Стилот на играње специфичен фудбал „сите во одбрана“ односно катана...

11.04.07 02:20

Ciao “Roma”

Манчестер јунајтед на импресивен начин обезбеди пласман во полуфина...

10.04.07 15:29

Ден „Д“ за англиските тимови

Три од четирите дуели од четвртфиналаната фаза во ЛШ се целосно отв...