Регион/Свет - Page 2470 of 2479 - OhridNews

Регион/Свет

10.07.07 08:25

„Соколовото око“ и во фудбалот ! ! !

По успешната имплементација во тенисот, каде компјутерски се означу...

05.07.07 09:57

Рускиот град Сочи ги доби ЗОИ 2014г.

Рускиот град Сочи ја доби организацијата на зимските олимписки игри...

17.06.07 21:12

Формула 1: Со Хамилтон нема шега

Луис Хамилтон или „малото симпатично црнче“ како што го нарекува це...

15.06.07 09:42

Сан Антонио го збриша Кливленд за 4-та титула !

Ману Џинобили постигна 27 поени во 4-та последователна победа на Са...

13.06.07 09:30

Сан Антонио на чекор до титулата!

Кошаркарите на Сан Антонио се на една победа пред титулата во НБА л...

11.06.07 09:31

NBA play off: „Спарс“ поведоа со 2:0

Сан Антонио славеше и во вториот натпревар на домашен терен над Кли...

07.06.07 08:45

NBA play off: Сан Антонио или Кливленд?

Вечерва започнува финалната серија во НБА плеј-офот во која се среќ...

03.06.07 06:03

Кливленд се пласира во големото финале !

Екипата на Кливленд Кавалерс ќе игра во големото финале во НБА лига...

31.05.07 08:59

Сан Антонио ќе игра во големото финале!

Кошаркарите на Сан Антонио се пласираа во големото финале откако но...