Регион/Свет - Page 2473 of 2477 - OhridNews

Регион/Свет

04.04.07 08:58

Ливерпул и Баерн завршија работа, на ред се останатите

Ливерпул лесно мина во Ајндховен совладувајќи го домаќниот ПСВ со 3...

03.04.07 16:12

Капело го презема Иран!?

Тренерот на Реал Мадрид, Фабио Капело летово ќе ја преземе репрезен...

02.04.07 20:05

Зелено светло за новиот “Енфилд“

Изградбата на новиот стадион на Ливерпул ќе започне во јули годинав...

29.03.07 07:29

ЕП ’08: Победи на Азербејџан и Лихтенштајн, конечно победи и…

Победите на Азербајџаан,Лихтенштајн и прекинот на постот на Англија...

28.03.07 08:17

ЕУРО 2008

Вечерва продолжуваат квалификациите за пласман на Евро 2008 во Авст...

26.03.07 08:25

Феноменалниот Коби Брајант конечно се спушти под 50

Коби Брајант не успеа на пет натпревари по ред да постигне 50 и пов...

25.03.07 10:10

Едуардо ги скрши македонските срца

Многу блиску до нов сензационален резултат беа македонските репрезе...

21.03.07 08:17

Ромарио е подготвен на 1000-от гол

Бразилскиот фудбалер Ромарио, член на “Васко де Гама“ , оваа недела...

19.03.07 09:45

Вратите на новиот Вембли конечно отворени

Денот на општината Брент, Лондон беше „пригодно“ обележан на новиот...